Wywiad w radiu RDN Małopolska

16.05.2014

Zapraszamy do posłuchania rozmowy, którą przeprowadził z Damianem ks Jacek Miszczak w audycji "W dżinsach i koloratce" 8 maja 2014 w radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.


"Hallelujah" w studio z okazji urodzin!

08.05.2014

No i fani "Hallelujah" Leonarda Cohena z polskim tłumaczeniem Macieja Zembatego doczekali się bardzo emocjonalnej interpretacji utworu. Damian zrobił wszystkim niespodziankę i z okazji swoich urodzin opublikował to wykonanie w internecie:) Utwór został nagrany w studiu na zaproszenie TVP 1 do filmu dokumentalnego o trzech papieżach : Janie Pawle II, Benedykcie XVI i Franciszku, z okazji kanonizacji Św. Jana Pawła II. Film "TVP i papieże" swoją emisję miał w Niedzielę Wielkanocną przed śniadaniem.
Admin.


Damian w filmie o trzech papieżach w TVP1

15.04.2014

Długo nic się nie działo, ale zaczyna się powoli dziać. Z radością informujemy, że Telewizja Polska nakręciła film dokumentalny o trzech papieżach: Janie Pawle II, Benedykcie XVI i Franciszku. Damian został zaproszony do muzycznego udziału w tym filmie. Zostaną wykorzystane jego utwory. Min "Jest Twoja", a także niespodzianka dla fanów "Allelui". Podczas napisów końcowych w filmie tłem muzycznym będzie "Alleluja" śpiewana przez Damiana, ale nagrana w wersji studyjnej o jaką wielokrotnie pytaliście w mailach. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba. Emisja filmu w najbliższa Niedzielę świąteczną o godzinie 6.45 rano w TVP1, a także 26 kwietnia o godzinie 14.15. Zapraszamy!


Wywiad dla Fundacji "PODRÓŻE BEZ GRANIC"

12.03.2013

Zapraszamy Was gorąco do przeczytania wywiadu z Damianem, którego udzielił dla Fundacji "Podróże Bez Granic". Temat dosyć ważny społecznie, więc mamy nadzieję, że znajdziecie chwilę na przeczytanie.


KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WYWIADPIOSENKA ROKU?

01.01.2013

Kochani, jakiś czas temu utwór "Niewinni niedoskonali" wedle słuchaczy radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz wygrał ogólnopolski plebiscyt na piosenkę miesiąca. Natomiast oceniony przez znanych dziennikarzy radiowych takich jak np Marek Niedzwiecki, zajął trzecie miejsce. Teraz w tym samym plebiscycie walczy o to, by zostać piosenką roku 2012. Wszystko tak naprawdę zależy od Was, jeśli chcielibyście mu pomóc, wejdźcie i zagłosujcie. Odszukajcie na liście utwór Damiana i wyślijcie smsa. Liczymy na Wasze wsparcie i dziękujemy serdecznie:) Ps. Do wygrania nagrody:)


KLIKNIJ TUTAJ ABY ODDAĆ SWÓJ GŁOS« nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 starsze »


Damian Maliszewski urodził się w Rybniku. Pochodzi z górniczej, muzykalnej rodziny.

Jest samoukiem, choć jako dziecko pobierał przez krótki okres lekcje gry na pianinie.

Pierwszą piosenkę napisał w wieku 11 lat, ale jak sam twierdzi z prawdziwymi emocjami w muzyce i dźwiękami fortepianu zetknął się w roku 2008, wtedy napisał większość swoich utworów. Między innymi utwór "Jest Twoja", który w późniejszym czasie stał się oprawą wielu wydarzeń w Telewizji Polskiej.

Z wykształcenia jest ślusarzem-mechanikiem. Od wielu lat mieszka w Warszawie.

W maju 2008 r. wystąpił w TVP2 w programie "Szansa na sukces". Gościem odcinka był Stanisław Soyka. Jesienią tego samego roku w Telewizji Polskiej miało emisję przygodowe show o nazwie "Fort Boyard", w którym muzyk wziął udział wygrywając wraz z drużyną pod dowództwem aktorki Aleksandry Szwed złoto Fortu Boyard. Występ w programie zaowocował współpracą z Telewizją Polską - został redaktorem prowadzącym oficjalny serwis internetowy w/w show. Do muzyki skomponowanej przez Damiana Maliszewskiego tańczyła na lodzie polska olimpijka, łyżwiarka figurowa Anna Rechnio.

Muzyka stworzona przez niego często gości na antenie TVP.

29 grudnia 2009 r. był bohaterem programu "Kawa, czy herbata?" w TVP1, w którym opowiadał o determinacji podczas realizacji założonych celów i planach na przyszłość.

25 czerwca 2011 r. Damian chcąc zrobić niespodziankę swojej rodzonej siostrze z okazji jej ślubu, zaśpiewał w kościele Św. Barbary w Rybniku utwór "Hallelujah" Leonarda Cohena z polskim tłumaczeniem Macieja Zembatego. Wzruszający występ nagrany na video, wyciekł do internetu i niespodziewanie stał się hitem sieci. Do dziś na kilku kanałach You Tube wykonanie Damiana zobaczyło ponad 20 milionów ludzi na całym świecie. Tylko na oficjalnym kanale artysty , występ ten obejrzało już 13 milionów internautów. Od kilku lat jest to najbardziej popularny polski ślub w internecie, a muzyk dzięki temu występował między innymi w Kanadzie i USA.

18 lutego 2012 roku w Programie III Polskiego Radia w audycji Marka Niedźwieckiego "Markomania", a także w weekendowym wydaniu programu "Kawa, czy herbata" TVP1, obok min. takich artystów, jak Katie Melua, Damian Maliszewski zadebiutował swoim autorskim singlem pt. "Niewinni niedoskonali". Do udziału w nagraniach zaprosił wielu znakomitych muzyków, min. cenionego producenta i kompozytora Michała Tokaja znanego ze współpracy z takimi gwiazdami jak Aga Zaryan, Grzegorz Turnau, Dorota Miśkiewicz, czy Ewa Bem. Na singlu wydanym w formie płyty można także usłyszeć jedyny polski jazzowy improwizujący kwartet smyczkowy Atom String Quartet nagrodzony między innymi "Fryderykiem".

Singiel "Niewinni niedoskonali" został wydany przez wytwórnię Ja-Majka Music, której właścicielem jest piosenkarka Majka Jeżowska.

Piosenka aż 19 tygodni gościła na liście przebojów Polskiego Radia Dla Ciebie. W ogólnopolskim plebiscycie "Grajmy swoje" radia RDN Małopolska utwór dzięki słuchaczom zdobył pierwsze miejsce i został piosenką miesiąca. Głosami dziennikarzy radiowych z Polski i zza granicy gdzie głosowali min. Marek Niedzwiecki, Maria Szabłowska, czy Krzysztof Szewczyk, zdobył w tym samym plebiscycie miejsce trzecie. Singiel gościł na antenach radiowych w rozgłosniach w całej Polsce.

18 kwietnia 2012r. Damian został zaproszony jako debiutant przez Marka Sierockiego do Teleexpressu, gdzie zaprezentowano teledysk do utworu "Niewinni niedoskonali" w reżyserii Huberta Gostomskiego.

W roku 2014 TVP wyprodukowała film dokumentalny o papieżu Janie Pawle II pt. "Połączył nas papież" Damian został zaproszony przez Telewizję Polską do nagrania utworu "Alleluja" Leonarda Cohena z polskim tłumaczeniem Macieja Zembatego. Piosenka nagrana w wersji studyjnej została wykorzystana w tymże filmie. Wykorzystano w nim także kompozycję "Jest Twoja". Film wielokrotnie emitowany był w TVP 1, TVP HD, TV Polonia, a także TVP HISTORIA i TVP regionalna. W dniu kanonizacji JPII Prezes Telewizji Polskiej podczas pobytu w Watykanie wręczył DVD z filmem wszystkim kardynałom.

28 czerwca 2015 Damian uruchomił nowy równoległy do ballad akustycznych projekt o nazwie Damian M’Ocean. Jest to projekt elektroniczny. Tego dnia odbyła się też premiera utworu "I Still Love You" utrzymanego w gatunku house progresywny.

20 sierpnia 2015 dziennikarze międzynarodowego portalu "Little Things" z siedzibą w Nowym Jorku, posiadającego miliony czytelników na całym świecie, zachwycili się talentem wokalisty i opublikowali artykuł na temat wykonania przez Damiana piosenki "Hallelujah". Artykuł wywołał wiele pozytywnych emocji na wszystkich kontynentach.

W listopadzie 2015 artysta wyjechał do Kanady i USA gdzie dał min. koncert w Toronto. Pojawił się również w Nowym Jorku, Chicago i na Florydzie. Do maja 2016 mieszkał na Key West (Floryda), gdzie odbyła się jedna z piękniejszych sesji zdjęciowych muzyka. Autorem zdjęć jest Jarosław Gilewicz.

28 lipca 2017, muzyk opublikował kolejny instrumentalny, elektroniczny utwór pt. "Waterlife", będący hołdem dla wody i zwracający uwagę na jej marnowanie i zanieczyszczanie.

18 października 2017r. odbyła się premiera wyjątkowego projektu. Utwór "Earth", kompozycja Damiana Maliszewskiego i Marcina Kuczewskiego, to hołd dla Ziemi. Epicka, orkiestrowa muzyka, połączona z majestatycznym teledyskiem, którym zachwyciła się między innymi podróżniczka Martyna Wojciechowska i organizacja WWF, wzruszyły wielu odbiorców. Kompozytorzy byli także producentami utworu. Realizację projektu wsparli finansowo internauci, a także zaangażowane w ekologię Miasto Rybnik.

8 czerwca 2018 roku po sześciu latach przerwy Damian Maliszewski wraca z kolejnym autorskim (śpiewanym) singlem pt. "Kochaj". Utwór, do którego napisał słowa i muzykę, ujrzał światło dzienne dzięki współpracy z producentem Marcinem Świderskim i gitarzystą Piotrem Aleksandrowiczem. Do piosenki powstał teledysk zrealizowany na Malcie. Obraz w reżyserii Huberta Gostomskiego, tworzony w niełatwych warunkach, ukazał piękno tamtejszej przyrody.

Na Malcie odbyła się także sesja zdjęciowa na okładkę singla. Autorem zdjęć jest Hubert Gostomski.

Damian Maliszewski poza muzyką, zajmuje się dziennikarstwem. Współpracuje z portalami "naTemat", zaangażowanym w ekologię "reo.pl". Prowadzi również swój autorski blog damianmaliszewski.pl/felietony

Od lat zaangażowany w działalność charytatywną na rzecz ludzi, zwierząt i przyrody, nagłaśnia ważne sprawy.

Autor ogólnopolskich zbiórek, min. na rzecz ratowania Michała Włodarskiego, geniusza matematycznego zatrutego tlenkiem węgla, który zapadł w śpiączkę. Po zbiórce i rocznej rehabilitacji Michał wybudził się ze śpiączki i wraca obecnie do zdrowia.

Damian jest także autorem akcji pomocowej dla świebodziczan, którym podczas eksplozji gazu zawaliła się kamienica. Organizował też zbiórki na rzecz ratowania porzuconych zwierząt.

Jak sam o sobie mówi - Muzyk, felietonista, podróżnik, miłośnik przyrody, akwarysta.

Obecnie pracuje nad nowymi utworami.

Singiel Damian Maliszewski "Kochaj"Powiększ | Pobierz HQ


Muzyka - Damian Maliszewski
Słowa - Damian Maliszewski

Wokal - Damian Maliszewski
Produkcja/instrumenty klawiszowe - Marcin Swiderski
Gitary - Piotr Aleksandrowicz
Bas - Michał Przybyła
Perkusja - Marcin Słomiński
Chórki - Anna Sochacka, Piotr Tazbir
Mix/mastering - Rafał Smoleń


Nagrań dokonano w Studio 100 w warszawie, a także Psychosound Studio w Krakowie wiosną 2018Utwór "Earth"Powiększ | Pobierz HQ


Muzyka - Damian Maliszewski & Marcin Kuczewski

Premiera odbyła się 18.10.2017

Utwór skomponowany w hołdzie ZiemiSingiel Damian M’Ocean "I still love you"Powiększ | Pobierz HQ

Music - Damian M’Ocean
Lyrics - Damian M’Ocean
Vocal - Damian M’Ocean
Production - Martin Graff / Damian M’Ocean

kup singiel
Singiel "Niewinni niedoskonali"Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Muzyka: Damian Maliszewski
Słowa: Damian Maliszewski

Śpiew: Damian Maliszewski
Aranżacja: Michał Tokaj
Fortepian: Michał Tokaj
Gitara akustyczna: Piotr Aleksandrowicz
Kontrabas: Michał Jaros
Perkusja: Sebastian Frankiewicz
Kwartet smyczkowy: Atom String Quartet
Produkcja muzyczna: Michał Tokaj & Damian Maliszewski
Nagranie/mix: Sebastian Witkowski
Mastering: Jacek Gawłowski

Wytwórnia fonograficzna: Ja-Majka Music

Nagrań dokonano w studiach Sound and More oraz Soundmaking w Warszawie na przełomie grudnia i stycznia 2011/2012r.


Sesja Huberta Gostomskiego na Malcie

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ
Sesja Wojciecha Buczyńskiego

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ
Sesja Jarosława Gilewicza w Key West

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ
Sesja Huberta Gostomskiego

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ
Sesja Grzegorz Mikrut

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ
Kamil Zima - Paryż 2015

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ
Różne

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Pliki mp3 do pobrania (najwyższa jakość 320 kbps)

1. Damian Maliszewski - Kochaj | pobierz mp3
2. Damian Maliszewski - Niewinni niedoskonali | pobierz mp3
3. Damian Maliszewski i Marcin Kuczewski - Earth | pobierz mp3
4. Damian Maliszewski - Hallelujah | pobierz mp3
5. Damian Maliszewski - I Still Love You | pobierz mp3
6. Damian Maliszewski - Jest Twoja | pobierz mp3
7. Damian Maliszewski - Waterlife | pobierz mp3

Pliki WAV dla mediów

1. Damian Maliszewski - Kochaj | pobierz wav
2. Damian Maliszewski - Niewinni niedoskonali | pobierz wav

© Wszelkie prawa do utworów zastrzeżone

Klipy wideo


Dla mediów i w sprawie koncertów:

e-mail: kontakt@damianmaliszewski.pl

tel. 518 302 518