Katastrofa w Świebodzicach

10.04.2017

Zadzwonił do mnie znajomy z pytaniem, czy mógłbym pomóc ofiarom katastrofy budowlanej w Świebodzicach. Byłem akurat u Majki Jeżowskiej z którą się przyjaźnię. Zapytałem co myśli o takiej akcji? Odpowiedziała, że trzeba jak najszybciej pomóc ludziom, którzy stracili swoje domy.
W porozumieniu i przy pełnym wsparciu cudownego portalu pomagam.pl (są naprawdę niesamowici) ruszyłem ze spontaniczną zbiórką. Nie było nawet czasu na zastanowienie się nad tym, co napisać na ich stronie. Myślę, że nie trzeba zbyt wielu słów i wierzę, że zrobimy wspólnie coś dobrego. Tego samego wieczoru oprócz Majki Jeżowskiej, swoje wsparcie okazały Kasia Cerekwicka i Pani Zofia Czerwińska. Mam nadzieję, że to dopiero początek i, że przy przepychankach politycznych nie zapomnimy o tych, którzy przeżywają właśnie koszmar. Świebodziczanie, jesteśmy z Wami. Zbiórka dla Michała Włodarskiego, który zatruł się tlenkiem węgla i zapadł w śpiączkę, okazała się sukcesem. Zebraliśmy ponad 140 tys zł. Dziękuję!
KLIKNIJ TUTAJ, ABY POMÓC OFIAROM KATASTROFYZbiórka wciąż trwa

17.02.2017

Jak wiecie dosyć intensywnie zaangażowałem się w pomoc Michałowi Włodarskiemu z Katowic, który zapadł w śpiączkę po zatruciu czadem. Postanowiłem nie odpuścić póki nie zbierzemy dla Michała całej potrzebnej kwoty. Dziś zrobiłem film o Michale na potrzeby zbiórki. Udostępniajcie. Dziękuję :) KLIKNIJ TUTAJ, ABY POMÓC MICHAŁOWI


Młody! Obudź się! Tragiczna historia Michała i wzruszający odzew internautów. Pomóżmy!

02.02.2017

Bardzo poruszająca historia. Pomóżmy chłopakowi się obudzić. Przeczytajcie i udostępniajcie. Niech internet służy dobrym rzeczom.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ ARTYKUŁ W "naTemat"

25 FINAŁ WOŚP

15.01.2017

Od zawsze jestem całym sercem z WOŚP. Zachęcam, abyśmy w tak ważnym święcie zjednoczyli się i ponad podziałami wsparli nasze wspólne, niepowtarzalne dzieło.
Jeśli nie możecie wyjść z domu, można wysłać smsa na numer 75 565 o treści SERCE (koszt 6,15 PLN z VAT) Pamiętajmy, że wszyscy korzystamy z tego sprzętu medycznego i nie pozwólmy się podzielić.
Jednocześnie przykro mi i uważam, że należy napiętnować tego typu skandaliczne słowa, jak te, które padły z ust jednego z księży na temat wolontariuszy.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ ARTYKUŁ W "naTemat"

Kolejny artykuł w "naTemat" - Kargul i Pawlak wciąż żywi, a Polska jak dzielący ich płot. Ot popadli w kalabanie...

28.12.2016

Tym razem artykuł o nas Polakach i sytuacji w Polsce. Poważnie, ale i z lekkim przymróżeniem oka. Czytajcie, udostępniajcie :)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ ARTYKUŁ W "naTemat"« nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 starsze »


Damian Maliszewski urodził się w Rybniku. Pochodzi z górniczej, muzykalnej rodziny.

Jest samoukiem, choć jako dziecko pobierał przez krótki okres lekcje gry na pianinie.

Pierwszą piosenkę napisał w wieku 11 lat, ale jak sam twierdzi z prawdziwymi emocjami w muzyce i dźwiękami fortepianu zetknął się w roku 2008, wtedy napisał większość swoich utworów. Między innymi utwór "Jest Twoja", który w późniejszym czasie stał się oprawą wielu wydarzeń w Telewizji Polskiej.

Z wykształcenia jest ślusarzem-mechanikiem. Od wielu lat mieszka w Warszawie.

W maju 2008 r. wystąpił w TVP2 w programie "Szansa na sukces". Gościem odcinka był Stanisław Soyka. Jesienią tego samego roku w Telewizji Polskiej miało emisję przygodowe show o nazwie "Fort Boyard", w którym muzyk wziął udział wygrywając wraz z drużyną pod dowództwem aktorki Aleksandry Szwed złoto Fortu Boyard. Występ w programie zaowocował współpracą z Telewizją Polską - został redaktorem prowadzącym oficjalny serwis internetowy w/w show. Do muzyki skomponowanej przez Damiana Maliszewskiego tańczyła na lodzie polska olimpijka, łyżwiarka figurowa Anna Rechnio.

Muzyka stworzona przez niego często gości na antenie TVP.

29 grudnia 2009 r. był bohaterem programu "Kawa, czy herbata?" w TVP1, w którym opowiadał o determinacji podczas realizacji założonych celów i planach na przyszłość.

25 czerwca 2011 r. Damian chcąc zrobić niespodziankę swojej rodzonej siostrze z okazji jej ślubu, zaśpiewał w kościele Św. Barbary w Rybniku utwór "Hallelujah" Leonarda Cohena z polskim tłumaczeniem Macieja Zembatego. Wzruszający występ nagrany na video, wyciekł do internetu i niespodziewanie stał się hitem sieci. Do dziś na kilku kanałach You Tube wykonanie Damiana zobaczyło ponad 20 milionów ludzi na całym świecie. Tylko na oficjalnym kanale artysty , występ ten obejrzało już 13 milionów internautów. Od kilku lat jest to najbardziej popularny polski ślub w internecie, a muzyk dzięki temu występował między innymi w Kanadzie i USA.

18 lutego 2012 roku w Programie III Polskiego Radia w audycji Marka Niedźwieckiego "Markomania", a także w weekendowym wydaniu programu "Kawa, czy herbata" TVP1, obok min. takich artystów, jak Katie Melua, Damian Maliszewski zadebiutował swoim autorskim singlem pt. "Niewinni niedoskonali". Do udziału w nagraniach zaprosił wielu znakomitych muzyków, min. cenionego producenta i kompozytora Michała Tokaja znanego ze współpracy z takimi gwiazdami jak Aga Zaryan, Grzegorz Turnau, Dorota Miśkiewicz, czy Ewa Bem. Na singlu wydanym w formie płyty można także usłyszeć jedyny polski jazzowy improwizujący kwartet smyczkowy Atom String Quartet nagrodzony między innymi "Fryderykiem".

Singiel "Niewinni niedoskonali" został wydany przez wytwórnię Ja-Majka Music, której właścicielem jest piosenkarka Majka Jeżowska.

Piosenka aż 19 tygodni gościła na liście przebojów Polskiego Radia Dla Ciebie. W ogólnopolskim plebiscycie "Grajmy swoje" radia RDN Małopolska utwór dzięki słuchaczom zdobył pierwsze miejsce i został piosenką miesiąca. Głosami dziennikarzy radiowych z Polski i zza granicy gdzie głosowali min. Marek Niedzwiecki, Maria Szabłowska, czy Krzysztof Szewczyk, zdobył w tym samym plebiscycie miejsce trzecie. Singiel gościł na antenach radiowych w rozgłosniach w całej Polsce.

18 kwietnia 2012r. Damian został zaproszony jako debiutant przez Marka Sierockiego do Teleexpressu, gdzie zaprezentowano teledysk do utworu "Niewinni niedoskonali" w reżyserii Huberta Gostomskiego.

W roku 2014 TVP wyprodukowała film dokumentalny o papieżu Janie Pawle II pt. "Połączył nas papież" Damian został zaproszony przez Telewizję Polską do nagrania utworu "Alleluja" Leonarda Cohena z polskim tłumaczeniem Macieja Zembatego. Piosenka nagrana w wersji studyjnej została wykorzystana w tymże filmie. Wykorzystano w nim także kompozycję "Jest Twoja". Film wielokrotnie emitowany był w TVP 1, TVP HD, TV Polonia, a także TVP HISTORIA i TVP regionalna. W dniu kanonizacji JPII Prezes Telewizji Polskiej podczas pobytu w Watykanie wręczył DVD z filmem wszystkim kardynałom.

28 czerwca 2015 Damian uruchomił nowy równoległy do ballad akustycznych projekt o nazwie Damian M’Ocean. Jest to projekt elektroniczny. Tego dnia odbyła się też premiera utworu "I Still Love You" utrzymanego w gatunku house progresywny.

20 sierpnia 2015 dziennikarze międzynarodowego portalu "Little Things" z siedzibą w Nowym Jorku, posiadającego miliony czytelników na całym świecie, zachwycili się talentem wokalisty i opublikowali artykuł na temat wykonania przez Damiana piosenki "Hallelujah". Artykuł wywołał wiele pozytywnych emocji na wszystkich kontynentach.

W listopadzie 2015 artysta wyjechał do Kanady i USA gdzie dał min. koncert w Toronto. Pojawił się również w Nowym Jorku, Chicago i na Florydzie. Do maja 2016 mieszkał na Key West (Floryda), gdzie odbyła się jedna z piękniejszych sesji zdjęciowych muzyka. Autorem zdjęć jest Jarosław Gilewicz.

28 lipca 2017, muzyk opublikował kolejny instrumentalny, elektroniczny utwór pt. "Waterlife", będący hołdem dla wody i zwracający uwagę na jej marnowanie i zanieczyszczanie.

18 października 2017r. odbyła się premiera wyjątkowego projektu. Utwór "Earth", kompozycja Damiana Maliszewskiego i Marcina Kuczewskiego, to hołd dla Ziemi. Epicka, orkiestrowa muzyka, połączona z majestatycznym teledyskiem, którym zachwyciła się między innymi podróżniczka Martyna Wojciechowska i organizacja WWF, wzruszyły wielu odbiorców. Kompozytorzy byli także producentami utworu. Realizację projektu wsparli finansowo internauci, a także zaangażowane w ekologię Miasto Rybnik.

8 czerwca 2018 roku po sześciu latach przerwy Damian Maliszewski wraca z kolejnym autorskim (śpiewanym) singlem pt. "Kochaj". Utwór, do którego napisał słowa i muzykę, ujrzał światło dzienne dzięki współpracy z producentem Marcinem Świderskim i gitarzystą Piotrem Aleksandrowiczem. Do piosenki powstał teledysk zrealizowany na Malcie. Obraz w reżyserii Huberta Gostomskiego, tworzony w niełatwych warunkach, ukazał piękno tamtejszej przyrody.

Na Malcie odbyła się także sesja zdjęciowa na okładkę singla. Autorem zdjęć jest Hubert Gostomski.

Damian Maliszewski poza muzyką, zajmuje się dziennikarstwem. Współpracuje z portalami "naTemat", zaangażowanym w ekologię "reo.pl". Prowadzi również swój autorski blog damianmaliszewski.pl/blog

Od lat zaangażowany w działalność charytatywną na rzecz ludzi, zwierząt i przyrody, nagłaśnia ważne sprawy.

Autor ogólnopolskich zbiórek, min. na rzecz ratowania Michała Włodarskiego, geniusza matematycznego zatrutego tlenkiem węgla, który zapadł w śpiączkę. Po zbiórce i rocznej rehabilitacji Michał wybudził się ze śpiączki i wraca obecnie do zdrowia.

Damian jest także autorem akcji pomocowej dla świebodziczan, którym podczas eksplozji gazu zawaliła się kamienica. Organizował też zbiórki na rzecz ratowania porzuconych zwierząt.

Jak sam o sobie mówi - Muzyk, felietonista, podróżnik, miłośnik przyrody, akwarysta.

Obecnie pracuje nad nowymi utworami.

Singiel Damian Maliszewski "Kochaj"Powiększ | Pobierz HQ


Muzyka - Damian Maliszewski
Słowa - Damian Maliszewski

Wokal - Damian Maliszewski
Produkcja/instrumenty klawiszowe - Marcin Swiderski
Gitary - Piotr Aleksandrowicz
Bas - Michał Przybyła
Perkusja - Marcin Słomiński
Chórki - Anna Sochacka, Piotr Tazbir
Mix/mastering - Rafał Smoleń


Nagrań dokonano w Studio 100 w warszawie, a także Psychosound Studio w Krakowie wiosną 2018Utwór "Earth"Powiększ | Pobierz HQ


Muzyka - Damian Maliszewski & Marcin Kuczewski

Premiera odbyła się 18.10.2017

Utwór skomponowany w hołdzie ZiemiSingiel Damian M’Ocean "I still love you"Powiększ | Pobierz HQ

Music - Damian M’Ocean
Lyrics - Damian M’Ocean
Vocal - Damian M’Ocean
Production - Martin Graff / Damian M’Ocean

kup singiel
Singiel "Niewinni niedoskonali"Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Muzyka: Damian Maliszewski
Słowa: Damian Maliszewski

Śpiew: Damian Maliszewski
Aranżacja: Michał Tokaj
Fortepian: Michał Tokaj
Gitara akustyczna: Piotr Aleksandrowicz
Kontrabas: Michał Jaros
Perkusja: Sebastian Frankiewicz
Kwartet smyczkowy: Atom String Quartet
Produkcja muzyczna: Michał Tokaj & Damian Maliszewski
Nagranie/mix: Sebastian Witkowski
Mastering: Jacek Gawłowski

Wytwórnia fonograficzna: Ja-Majka Music

Nagrań dokonano w studiach Sound and More oraz Soundmaking w Warszawie na przełomie grudnia i stycznia 2011/2012r.


Sesja Huberta Gostomskiego na Malcie

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ
Sesja Wojciecha Buczyńskiego

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ
Sesja Jarosława Gilewicza w Key West

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ
Sesja Huberta Gostomskiego

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ
Sesja Grzegorz Mikrut

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ
Kamil Zima - Paryż 2015

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ
Różne

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Powiększ | Pobierz HQ

Pliki mp3 do pobrania (najwyższa jakość 320 kbps)

1. Damian Maliszewski - Kochaj | pobierz mp3
2. Damian Maliszewski - Niewinni niedoskonali | pobierz mp3
3. Damian Maliszewski i Marcin Kuczewski - Earth | pobierz mp3
4. Damian Maliszewski - Hallelujah | pobierz mp3
5. Damian Maliszewski - I Still Love You | pobierz mp3
6. Damian Maliszewski - Jest Twoja | pobierz mp3
7. Damian Maliszewski - Waterlife | pobierz mp3

Pliki WAV dla mediów

1. Damian Maliszewski - Kochaj | pobierz wav
2. Damian Maliszewski - Niewinni niedoskonali | pobierz wav

© Wszelkie prawa do utworów zastrzeżone

Klipy wideo


Dla mediów i w sprawie koncertów:

e-mail: kontakt@damianmaliszewski.pl

tel. 518 302 518